آموزش طب سنتی آواطب – Traditional medicine – آواطب پیشرو در طب سنتی

آموزش طب سنتی ، آواطب تفتان

طب سنتی…

طب سنتی Traditional medicine ایرانی گونه ای از پزشکی جایگزین و منطبق با اصول درمان با گیاهان دارویی و روش های قدیمی است که بر اساس اخلاط چهارگانه می ‌باشد. این نوع معالجه شامل جنبه های پزشکی دانش سنتی است که بیش از نسل امروزی در جوامع مختلف قبل از دوران پزشکی مدرن توسعه یافته است . سازمان بهداشت جهانی (WHO) طب سنتی را “مجموع دانش، مهارت ها و شیوه های مبتنی بر نظریه ها ، باورها و تجربیات بومی در فرهنگ های مختلف ، هرچند قابل توضیح یا غیرقابل استفاده ، برای حفظ سلامتی نیز تعریف می کند . طب سنتی به عنوان یک علم در پیشگیری ، تشخیص ، بهبود یا درمان بیماری های جسمی و روانی تاثیر گذار است . در برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی، تا 80 درصد از جمعیت به طب سنتی برای نیازهای اولیه بهداشتی خود متکی هستند . طب سنتی هنگامی که در خارج از فرهنگ سنتی خود پذیرفته می شود ، اغلب به صورت پزشکی جایگزین در نظر گرفته می شود. انواع طب سنتی شناخته شده در سطح جهان عبارتند از : طب سنتی اروپا (TEM)، طب سنتی چینی (TCM)، طب سنتی کره ای (TKM)، طب سنتی آفریقایی (TAM)، آیورودا، سیدا، Unani، پزشکی ایرانی ، طب اسلامی ، Muti و Ifa . با این وجود، سازمان جهانی بهداشت اشاره می کند که “استفاده نامناسب از داروهای سنتی یا شیوه های فردی استفاده شده می تواند اثرات منفی یا خطرناکی داشته باشد” و تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی و ایمنی چندین روش و گیاهان دارویی مورد استفاده در سیستم های پزشکی سنتی ضروری است .آموزش طب سنتی

مجموعه اوا طب فعاليتهاي خود را از سال ٩٢در زمينه طب سنتي آغاز نموده و توانسته است با توكل بر خداي متعال و پشتكار پرسنل پله هاي ترقي را و كسب رضايت علاقمندان به طب سنتي را پيموده ودوره هاي مختلفي درزمينه هاي طب سنتي با كمك اساتيدو خبرگان اين فن برگزار نموده و در تاريخ ٩٥/٩/٢٥ با توجه به قابليت فضاي مجازي (تلگرام) اقدام به راه اندازي گروهي تحت عنوان بازار عطاران و فعالان طب سنتي نموده كه با كماكان بزرگترين محل اجتماع اهالي طب سنتي كيور محسوب ميشود .
اين مجموعه توانسته است اعتماد اساتيد و هنر جويان رشته هاي مختلف در زمينه طب سنتي را جلب نموده وسعي بر آن داشته كه در همه موارد از بهترين اساتيد استفاده نمايد تا در راستاي تحقق اهداف مقام معظم رهبري در زمينه پيشبرد طب سنتي كامي اساسي و مهم بردارد باشدتا فعاليتهاي اين مجموعه برگ سبزي در كارتامه علمي و عملي آن باشد.


ورود به دوره های آموزشی آواطب

آموزش طب سنتی

×

Powered by WhatsApp Chat

× ثبت نام و مشاوره