ایریدولوژِی (عنبیه شناسی)

عنبیه شناسی یکی از مهمترین شاخه طب سنتی است که در گروه لاون تدریس می شود . ساختار چشم یک ساختار بسیار پیشرفته است . عنبیه  یکی از اعضا داخلی چشم است که دارای یک ساختار نازک و گرد می باشد . این بخش چشم میزان نور وارد شده به داخل چشم را کنترل می‌نماید . پژوهشگران اعتقاد دارند که   چشم خوانی و عنبیه شناسی از حدود 4000 سال پیش به علوم طب وارد شده است ولی این علم شاخص به صورت مدرن تر و حرفه ای تر از قرن نوزدهم میلادی توسط  دکتر Ignatz Von Pazely  مجارستانی نوآوری شد . تلاش و ممارست ایشان در نهایت به کشف ارتباط عنبیه و تغییرات آن با شرایط بدن منجر شد . اولین کتاب نوشته شده در مورد عنبیه شناسی در سال 1904 توسط دکتر برنارد جنسون اتریشی در کشور آمریکا به چاپ رسید .

عنبیه شناسی
عنبیه شناسی

علم عنبیه شناسی هر روز تکامل بیشتری پیدا می کند و رمز و رازهای  بیشتری از آن کشف می شود .

عنبیه شناسی یکی از روش های موثر تشخیصی در دنیای طب سنتی و طب اسلامی است که درمانگر می تواند بر اساس ساختار ، رنگ و بافت چشم میزان سلامتی و تندرستی فرد را مشخص نماید . درمانگران این روش تخصصی درمانی با تمرکز درون عنبیه و بررسی بخش های مختلف عنبیه می توانند از میزان سلامتی بخش های داخلی بدن بگویند . پزشکان طب سنتی با کمک تغییراتی که در عنبیه چشم نمایان می شود ، می توانند تشخیص دهند که کدام اندام داخلی بدن به درستی کار نمی کند یا دچار اختلال در کار طبیعی شده است . از نگاه این پزشکان طب سنتی تغییر رنگ ، بروز لک ، بروز خال و موارد مشابه این چنینی در عنبیه چشم مفاهیم و توصیفات مختلفی دارد که باید به طور دقیق مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد.

بر اساس یک نظریه کارشناسی ، عنبیه چشم بیانگر همه‌ی تارهای عصبی است که به مغز انسان منتهی می‌شوند. از این طریق ، عنبیه قادر است انواع تغییرات و دگرگونی هایی که در بدن اتفاق می‌افتد را نمایان سازد .

با ثبت نام در دوره های تخصصی عنبیه شناسی گروه لاون شما با تمام رموز چشم و تشخیص بیماری ها از طریق علم عنبیه شناسی آگاهی پیدا خواهید کرد .

×

Powered by WhatsApp Chat

× ثبت نام و مشاوره