شیاتسو چیست؟

شیاتسو نوعی ماساژ درمانی است که ابتدا در ژاپن ایجاد شده است. کلمه شیاتشو از یک اصطلاح ژاپنی به نام “فشار انگشت” گرفته شده است.این ماساژ شامل اعمال فشار بر نقاط خاص بدن با استفاده از انگشت شصت،کف دست و آرنج می شود.در بعضی مواقع نقاط فشار تحریک شده در این ماساژ ممکن است حساسیت شود،معمولا از این حساسیت به عنوان درد خوب یاد می شود.

همان طور که گفتیم شیاتسو ریشه در طب سنتی چینی دارد اما هم اکنون در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد.امروزه ابزار های بیشماری مانند صندلی های ماساژ،ماساژورهای پشت گردن و بالشتک ها وجود دارند که ماساژ شیاتسو را شبیه سازی می کنند.

طبق تحقیقات انجام شده ماساژشیاتسو باعث بهبود سلامت و آرامش سیستم عصبی سمپاتیک می شود که نتیجه آن بهبود گردش خون،کاهش استرس و تسکین درد است.

هشدار:اگر در طول ماساژ خود احساس ناراحتی یا درد کردید،حتما به ماساژور خود اطلاع دهید.آن ها طبق گفته ی شما می توانند فشار را برای بدن شما تنظیم کنند.

ماساژ شیاتسو معمولا باعث کاهش و بهبود اضطراب،درد آرتروز،کمردرد،یبوست ،سردرد،بیخوابی ،مشکلات قاعدگی ،درد گردن و شانه ،سندرم پیش از قاعدگی ،درد سیاتیک ومشکلات سینوس می شود.

ماساژ شیاتسو برای افراد زیر اثرات مضری را به همراه دارد این افراد عبارتند از :

زنان باردار

بیمارانی که اخیرا تحت شیمی درمانی با پرتو درمانی بوده اند

افراد مبتلا به پوکی استخوان

افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی

نکته:ماساژ شیاتسو نباید مستقیما بر روی کبودی،پوست ملتهب،زخم های ترمیم نشده،تومورها،فتق شکمی و یا نواحی شکسته شده اخیر انجام شود.

فواید ماساژ شیاتسو

انرژی درمانی توسط ماساژ شیاتسو

از مهم ترین فواید ماساژ شیاتسو افزایش انرژی در بدن است.همان طور که گفتیم ماساژور شیاتسو فشاری را بر روی نقاط خاصی از بدن وارد می کند،این فشاز وارد شده باعث می شود انرژی ذخیره شده در آن قسمت به دیگر بخش های بدن ساطع شود. هنگامی که انرژی ذخیره شده آزاد شود،نقاط دارای درد در بدن بهبود میابد و فرد احساس بهتری خواهد داشت.

درمان کمردرد و درد های مفاصلی به وسیله ماساژ شیاتسو!

امروزه بسیاری از افراد از درد کمر و درد های مفاصلی در عذاب هستند.این دردها به عنوان درد های مزمن شناخته می شود زیرا برای مدتی فرد را از کار و زندگی می اندازد.افراد برای بهبود دردهای خود معمولا از قرص های مسکن استفاده می کنند،این قرص ها نه تنها درد را درمان نمیکند بلکه عوارضی را نیز به دنبال دارد.

ماساژ شیاتسو برای درمان کمردرد و درد های مفاصلی استفاده می شود.در این ماساژ،ماساژور با فشار بر روی قسمت هایی از نواحی کمر،باسن و لگن سبب آزاد سازی انرژی می شود که نتیجه آن بهبود درد موجود می باشد.هم چنین این ماساژ به افرادی که از درد سایتیک رنج می برند کمک زیادی می کند.

کمک ماساژ شیاتسو به درمان سردرد و میگیرن !

امروزه افراد بسیاری درگیر میگرن و سردرد های تنشی هستند.ماساژ شیاتسو به از بین بردن درد های میگرنی و سردرد های شدید کمک می کند. این روش می تواند جایگزین خوبی برای جلوگیری از مصرف بی رویه مسکن ها باشد.مصرف مسکن در زمان کوتاه سردرد های مزمن را درمان می کند اما در طولانی مدت عوراضی را به دنبال دارد.

کمک به کاهش درد های قاعدگی با شیاتسو!

در ماساژ شیاتسو،ماساژور می داند چگونه با استفاده از تکنیک های خاص درد های قاعدگی را کاهش دهد.بانوان در دوران قاعدگی خود سعی میکنند درد خود را با استفاده از مسکن تسکین دهند.استفاده بی رویه از مسکن ها در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد.همانطور که قبلا اشاره کردیم در این ماساژ انرژی های ذخیره شده در بدن آزاد می شوند که باعث می شود احساس خوبی به فرد دست دهد کاهش درد را به دنبال داشته باشد

کاهش و بهبود استرس با ماساژ شیاتسو!

استرس و اضطراب همراه همیشگی انسان است.این استرس ممکن است ناشی از فشار های عصبی در محیط کار و خانه به وجود آید که نتیجه آن درد های عضلانی و سردرد های شدید است. ادامه پیدا کردن استرس می تواند عامل بیماری های مرگبار در انسان شود.این ماساژ کمک زیادی به کنترل و از بین بردن استرس می کند.

مشکلات تنفسیتو درمان کن!

از دیگر فواید ماساژ شیاتسو می توان به درمان مشکلات تنفسی اشاره کرد.افرادی که مشکلات تنفسی دارند معمولا نفس کشیدن به راحتی برای آن ها امکان پذیر نیست.در ماساژ شیاتسو ماساژور می تواند با استفاده از مهارت های خاص،این مسکلات تنفسی را درمان کند.

رسیدن به آرامش با شیاتسو

اگر جزو افرادی هستید که مدام احساس خستگی و کلافگی می کنید و به طور مداوم استرس دارید،برای رهایی از این مشکلات ماساژ شیاتسو را امتحان کنید. هنگامی که استرس دارید سیستم ایمنی بدن به خوبی کار نمیکند و باعث بروز بیماری در بدن انسان می شود.

طبق تحقیقات انجام شده،این ماساژ به شدت آرامش بخش است و باعث ایجاد روحیه شاد و خلق وخوی ثابت می شود. همانطور که قبلا اشاره کردیم،فشارهای وارده بر روی قسمتی از نواحی خاص،باعث آزاد سازی انرژی شده و این انرژی به کل بدن ساطع می شود.

با کمک شیاتسو سیستم بدنتو تقویت کن!

همانطور که گفتیم افرادی که استرس دارند معمولا سیستم ایمنی بدن آن ها ضعیف تر است و بسیار زودتر دچار بیماری می شوند.

شرکت منظم در جلسات ماساژ شیاتسو کمک زیادی به افراد می کند تا به آرامش برسند و استرس خود را کنترل کنند.رسیدن به آرامش و کنترل اضطراب،باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و مقاوت لازم را در برابر بیماری ها برای فرد ایجاد می کند.

جریان خونتو بهبود ببخش!

امروزه انسان های بسیاری به این درک رسیده اند که استفاده از قرص و داروهای شیمیایی عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد،بنابراین روش های درمانی بهتری را جایگزین کردند.یکی از این روش های درمان،ماساژ درمانی است.باید دانست اختلال در گردش خون باعث آسیب به قسمت های مختلف بدن است.شیاتسو کمک  میکند جریان خون شما بهبود ببخشد.گردش خون درست مهم ترین عامل سلامتی وتندرستی است.فشار وارده بر قسمت های بدن،گردش خون را بهبود می بخشد و فرد را از انواع بیماری ها دور می کند.

درمان مشکلات گوارشی یا شیاتسو!

شاید شما هم شنیده باشید امروزه بسیاری از افراد از مشکلات سو هاضمه و اختلالات گوارشی رنج می برند.ماساژ شیاتسو کمک فراوانی به درمان اختلالات گوارشی می کند.ضربه زدن به نواحی مختلف بدن باعث رهایی از مشکلات گوارشی می شود.

درمان بی خوابی افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بی خوابی مداوم مشکلات متعددی را برای افراد به وجود به می آورد.

ماساژ شیاتسو می تواند درمان فوق العاده ای برای بی خوابی باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Powered by WhatsApp Chat

× ثبت نام و مشاوره