مزایای طب سنتی و گیاهی

در این دوره مدرن، طب سنتی هنوز هم برای جامعه مهم و حیاتی است . طب سنتی و گیاهی دارای پیشنه ای 5000 ساله است که این قدمت باعث ارجعیت این طب نسبت به روش های دیگر در بسیار از جوامع شده است . امروزه بسیاری از داروهای گیاهی و طبی در بازارهای جهان وجود دارد . هنوز هم خیلی ها دوست دارند به جای استفاده از داروهای شیمیایی که در آزمایشگاه طی فرایندهای پیچیده شیمیایی تولید می شوند از داروهای کاملا گیاهی با منشا طبیعی برای مقابله با انواع بیماری ها استفاده کنند . فرایند های شیمیایی ممکن است در بدن انسان به جز نکات مثبت , نکات منفی هم برای سایر اندام ها ایجاد کنند اما در مورد گیاهان این مسئله بسیار بسیار ضعیف تر است .

قبل از خرید هر گیاه سنتی جهت استفاده طبی , پیشگیری , درمان و …  توصیه می شود حتما  مشاوره مفید و دقیق از متخصصین این طب  دریافت کنید. پزشکان بسیار خوبی در زمینه داروهای گیاهی و راه های استفاده صحیح در طب سنتی وجود دارد و عاقلانه است تا اطمینان حاصل شود که قبل از شروع  استفاده از داروهای گیاهی مشکلی برای شما در زمینه مصرف این دارو ها پیش نیاید .

 

در ذیل به مواردی از مزایای طب سنتی و گیاهی اشاره می کنیم :

  1. گیاه برای موارد نگهداری طولانی موثر است و نسبت به داروهای شیمیایی برای سلامتی بدن مناسب تر است .
  2. برخی از گیاهان می توانند در خانه ما کاشته شوند و از آن ها می توان جهت درمان استفاده کرد .

3 . داروهای گیاهی در کاهش وزن بیش از حد موثر هستند . این می تواند خطر ابتلا به چاقی در بسیاری از افراد مبتلا را کاهش دهد . چاقی یکی از مشکلات جوامع امروز است که بر اثر تغذیه غیر سالم و استفاده بیش از حد از فست فودها بسیار رایجع شده است .

4 . در هر داروخانه یا فروشگاه  نگهداری آن  آسان است. بدون نیاز به خرید با نسخه نیز می توان آن را تهیه کرد .

5 . بسیاری از گیاهان دارویی برای درمان بیماری های عروق کرونر و کاهش سطح کلسترول خون  مورد استفاده قرار می گیرند و تجربه ثابت کرده در این مورد بسیار موفق عمل کرده اند .

6 . داروهای گیاهی در مقایسه با فرم معمول شیمیایی داروها بسیار ارزان هستند  و هزینه کمتری به شما تحمیل می کند .

یکی از بزرگترین مزایای مرتبط با داروهای گیاهی، عدم وجود عوارض جانبی است . دلیل مهم آن هم عدم استفاده از مواد شیمیایی و فرایندهای آزمایشگاهی است .

 

مزایا دارو گیاهی
مزایا دارو گیاهی

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. آواطب گفت:

    🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Powered by WhatsApp Chat

× ثبت نام و مشاوره