آواطب ، پیشرو در طب سنتی
آواطب ، پیشرو در طب سنتی

طب سنتی گونه ای از پزشکی جایگزین است  که بر اساس اخلاط چهارگانه می‌باشد . مزاج ، بنیاد اساسی طب سنتی در تمام جوامع پزشکی است . اطبا قدیم با تلاش و تمرین و تبحری که در شناختن مزاج ‌ها داشتند ، دخالت وضع مزاجی اشخاص را در تمامی اعضا بدن در هر یک از بیماری‌ها شناسایی نموده و معیار تشخیص و درمان تمام بیماری‌ ها را توجه به مزاج اصلی و عوارض پیش آمده در بیماران قرار داده بودند

بیشتر بخوانید

هر دردی ، درمانی دارد
هر دردی ، درمانی دارد

اين مجموعه توانسته است اعتماد اساتيد و هنر جويان رشته هاي مختلف در زمينه طب سنتي را جلب نموده وسعي بر آن داشته كه در همه موارد از بهترين اساتيد استفاده نمايد تا در راستاي تحقق اهداف مقام معظم رهبري در زمينه پيشبرد طب سنتي گامي اساسي و مهم بردارد باشدتا فعاليتهاي اين مجموعه برگ سبزي در كارتامه علمي و عملي آن باشد

بیشتر بخوانید

طب سنتی...

طب سنتی Traditional medicine ایرانی گونه ای از پزشکی جایگزین و منطبق با اصول درمان با گیاهان دارویی و روش های قدیمی است که بر اساس اخلاط چهارگانه می ‌باشد. این نوع معالجه شامل جنبه های پزشکی دانش سنتی است که بیش از نسل امروزی در جوامع مختلف قبل از دوران پزشکی مدرن توسعه یافته است . سازمان بهداشت جهانی (WHO) طب سنتی را “مجموع دانش، مهارت ها و شیوه های مبتنی بر نظریه ها ، باورها و تجربیات بومی در فرهنگ های مختلف ، هرچند قابل توضیح یا غیرقابل استفاده ، برای حفظ سلامتی نیز تعریف می کند . طب سنتی به عنوان یک علم در پیشگیری ، تشخیص ، بهبود یا درمان بیماری های جسمی و روانی تاثیر گذار است . در برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی، تا 80 درصد از جمعیت به طب سنتی برای نیازهای اولیه بهداشتی خود متکی هستند . طب سنتی هنگامی که در خارج از فرهنگ سنتی خود پذیرفته می شود ، اغلب به صورت پزشکی جایگزین در نظر گرفته می شود. انواع طب سنتی شناخته شده در سطح جهان عبارتند از : طب سنتی اروپا (TEM)، طب سنتی چینی (TCM)، طب سنتی کره ای (TKM)، طب سنتی آفریقایی (TAM)، آیورودا، سیدا، Unani، پزشکی ایرانی ، طب اسلامی ، Muti و Ifa . با این وجود، سازمان جهانی بهداشت اشاره می کند که “استفاده نامناسب از داروهای سنتی یا شیوه های فردی استفاده شده می تواند اثرات منفی یا خطرناکی داشته باشد” و تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی و ایمنی چندین روش و گیاهان دارویی مورد استفاده در سیستم های پزشکی سنتی ضروری است .
درباره آوا طب

درباره آوا طب

مجموعه اوا طب فعاليتهاي خود را از سال ٩٢در زمينه طب سنتي آغاز نموده و توانسته است با توكل بر خداي متعال و پشتكار پرسنل پله هاي ترقي را و كسب رضايت علاقمندان به طب سنتي را پيموده ودوره هاي مختلفي درزمينه هاي طب سنتي با كمك اساتيدو خبرگان اين فن برگزار نموده و در تاريخ ٩٥/٩/٢٥ با توجه به قابليت فضاي مجازي (تلگرام) اقدام به راه اندازي گروهي تحت عنوان بازار عطاران و فعالان طب سنتي نموده كه با كماكان بزرگترين محل اجتماع اهالي طب سنتي كيور محسوب ميشود .
اين مجموعه توانسته است اعتماد اساتيد و هنر جويان رشته هاي مختلف در زمينه طب سنتي را جلب نموده وسعي بر آن داشته كه در همه موارد از بهترين اساتيد استفاده نمايد تا در راستاي تحقق اهداف مقام معظم رهبري در زمينه پيشبرد طب سنتي كامي اساسي و مهم بردارد باشدتا فعاليتهاي اين مجموعه برگ سبزي در كارتامه علمي و عملي آن باشد.

چرا طب سنتی...

چرا طب سنتی...

در طب سنتی روش های متعددی برای تشخیص وجود دارد. از جمله راه های تشخیص میتوان به موارد زیر اشاره کرد: ۱. مزاج‌شناسی - معاینه وضعیت جسمی و روانی ۲. نبض ۳. بول و براز (ادرار و مدفوع) ۴. عنبیه‌شناسی ۵. زبان‌شناسی ۶. چهره شناسی ۷. زبان شناسی ۸.کف شناسی و.... طب سنتی قادر است بیماری های مختلف را توضیح داده و وقوع آن را پیش‌بینی کند. طب سنتی بر پایه اخلاط و مزاج ها و عناصر تشکیل دهنده طبیعت تشکیل شده که تعدیل مزاج با تغذیه و دارو و اعمال یداوی مانند حجامت، ماساژ و... در بیمار بسلامتی وی می انجامد. قدمت و پیشینه تاریخی طب سنتی و وجود منابع معتبر و قابل استناد گواه این مطلب می باشد که طب های سنتی حایز اهمیت و ارزش می باشد و با توجه به وجود راه های کم خطر درمانی باید جامعه به آن رو آورده و اطبا و حکمای محترم بصورت علمی و پژوهشی در مورد این علم تحقیقات وسیع میدانی نموده و در این راستا از رهنمودهای گرانقدر مقام معظم رهبری بهره مند شوند.

دانستنیهایی که باید بدانید...

در طب سنتی سلامتی شما تضمین شده است!
ناباروری در مردان و زنان – آواطب پیشرو در طب سنتی
ناباروری زمانی اتفاق می افتد که یک زوج نمی تواند پس از داشتن رابطه جنسی منظم و محافظت ن...
Read More
رفتار شناسی دیسک و توضیح مختصری در خصوص آن – آواطب پیشرو در طب سنتی
رفتار شناسی دیسک یک مدل رفتار شناسیه که برخلاف بسیاری از روشها به تحلیل شخصیت افراد نم...
Read More
پیشگامان طب سنتی – آواطب پیشرو در طب سنتی
پیشگامان طب سنتی تاریخ طب سنتی به تاریخ گروهی از شیوه های پزشکی متنوع گفته می شود که در ...
Read More

دوستان ما

چرا طب سنتی...

وقت یادگیری سلامتی...

 

 

Contact Us

تهران ، خیابان انقلاب ، خیابان فخر رازی ، بن ، بست نیکپور ، پلاک ۷ ، واحد ۱