آموزش طب سنتی ، درمان با طب سنتی ، آواطب پیشرو در طب سنتی

خدمات طب سنتی در موسسه آواطب
خدمات طب سنتی در موسسه آواطب
مزایا طب سنتی
مزایا طب سنتی
آواطب پیشرو در طب سنتی
آواطب پیشرو در طب سنتی
فروشگاه آواطب - فروشگاه طب سنتی
فروشگاه آواطب – فروشگاه طب سنتی
مشاوره طب سنتی در آواطب
مشاوره طب سنتی در آواطب
درمان با طب سنتی
درمان با طب سنتی
کلینیک طب سنتی
خدمات پوست، مو و زیبایی
ثبت شرکت

طب سنتی…

طب سنتی Traditional medicine ایرانی گونه ای از پزشکی جایگزین و منطبق با اصول درمان با گیاهان دارویی و روش های قدیمی است که بر اساس اخلاط چهارگانه می ‌باشد. این نوع معالجه شامل جنبه های پزشکی دانش سنتی است که بیش از نسل امروزی در جوامع مختلف قبل از دوران پزشکی مدرن توسعه یافته است . سازمان بهداشت جهانی (WHO) طب سنتی را “مجموع دانش، مهارت ها و شیوه های مبتنی بر نظریه ها ، باورها و تجربیات بومی در فرهنگ های مختلف ، هرچند قابل توضیح یا غیرقابل استفاده ، برای حفظ سلامتی نیز تعریف می کند . طب سنتی به عنوان یک علم در پیشگیری ، تشخیص ، بهبود یا درمان بیماری های جسمی و روانی تاثیر گذار است . در برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی، تا 80 درصد از جمعیت به طب سنتی برای نیازهای اولیه بهداشتی خود متکی هستند . طب سنتی هنگامی که در خارج از فرهنگ سنتی خود پذیرفته می شود ، اغلب به صورت پزشکی جایگزین در نظر گرفته می شود.

انواع طب سنتی شناخته شده در سطح جهان عبارتند از :

طب سنتی اروپا (TEM)، طب سنتی چینی (TCM)، طب سنتی کره ای (TKM)، طب سنتی آفریقایی (TAM)، آیورودا، سیدا، Unani، پزشکی ایرانی ، طب اسلامی ، Muti و Ifa .

با این وجود، سازمان جهانی بهداشت اشاره می کند که “استفاده نامناسب از داروهای سنتی یا شیوه های فردی استفاده شده می تواند اثرات منفی یا خطرناکی داشته باشد” و تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی و ایمنی چندین روش و گیاهان دارویی مورد استفاده در سیستم های پزشکی سنتی ضروری است .

آواطب پیشرو در طب سنتی ، آموزش طب سنتی ، درمان با طب سنتی
آواطب پیشرو در طب سنتی ، آموزش طب سنتی ، درمان با طب سنتی

چرا طب سنتی؟

در طب سنتی روش های متعددی برای تشخیص وجود دارد.

از جمله راه های تشخیص میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. مزاج‌شناسی – معاینه وضعیت جسمی و روانی ۲. نبض ۳. بول و براز (ادرار و مدفوع) ۴. عنبیه‌شناسی ۵. زبان‌شناسی ۶. چهره شناسی ۷. زبان شناسی ۸.کف شناسی و….
طب سنتی قادر است بیماری های مختلف را توضیح داده و وقوع آن را پیش‌بینی کند.
طب سنتی بر پایه اخلاط و مزاج ها و عناصر تشکیل دهنده طبیعت تشکیل شده که تعدیل مزاج با تغذیه و دارو و اعمال یداوی مانند حجامت، ماساژ و… در بیمار بسلامتی وی می انجامد.

قدمت و پیشینه تاریخی طب سنتی و وجود منابع معتبر و قابل استناد گواه این مطلب می باشد که طب های سنتی حایز اهمیت و ارزش می باشد و با توجه به وجود راه های کم خطر درمانی باید جامعه به آن رو آورده و اطبا و حکمای محترم بصورت علمی و پژوهشی در مورد این علم تحقیقات وسیع میدانی نموده و در این راستا از رهنمودهای گرانقدر مقام معظم رهبری بهره مند شوند.

هر دردی ، درمانی دارد

اين مجموعه توانسته است اعتماد اساتيد و هنر جويان رشته هاي مختلف در زمينه طب سنتي را جلب نموده وسعي بر آن داشته كه در همه موارد از بهترين اساتيد استفاده نمايد تا در راستاي تحقق اهداف مقام معظم رهبري در زمينه پيشبرد طب سنتي گامي اساسي و مهم بردارد باشدتا فعاليتهاي اين مجموعه برگ سبزي در كارنمه علمي و عملي آن باشد.


دوره های آموزشی

دوره آموزشی عنبیه شناسی
دوره آموزشی عنبیه شناسی
دوره آموزشی کاربرد گیاهان دارویی در کنترل چاقی - دکتر شیرین مهدوی
دوره آموزشی کاربرد گیاهان دارویی در کنترل چاقی – دکتر شیرین مهدوی
دوره آموزشی کاربرد گیاهان دارویی در عملکرد سیستم گوارش - دکتر شیرین مهدوی
دوره آموزشی کاربرد گیاهان دارویی در عملکرد سیستم گوارش – دکتر شیرین مهدوی

درباره آواطب

مجموعه آوا طب فعاليتهاي خود را از سال ٩٢در زمينه طب سنتي آغاز نموده و توانسته است با توكل بر خداي متعال و پشتكار پرسنل پله هاي ترقي را و كسب رضايت علاقمندان به طب سنتي را پيموده ودوره هاي مختلفي درزمينه هاي طب سنتي با كمك اساتيدو خبرگان اين فن برگزار نموده و در تاريخ ٩٥/٩/٢٥ با توجه به قابليت فضاي مجازي (تلگرام) اقدام به راه اندازي گروهي تحت عنوان بازار عطاران و فعالان طب سنتي نموده كه با كماكان بزرگترين محل اجتماع اهالي طب سنتي كيور محسوب ميشود .
اين مجموعه توانسته است اعتماد اساتيد و هنر جويان رشته هاي مختلف در زمينه طب سنتي را جلب نموده وسعي بر آن داشته كه در همه موارد از بهترين اساتيد استفاده نمايد تا در راستاي تحقق اهداف مقام معظم رهبري در زمينه پيشبرد طب سنتي كامي اساسي و مهم بردارد باشدتا فعاليتهاي اين مجموعه برگ سبزي در كارنامه علمي و عملي آن باشد.

آواطب پیشرو در طب سنتی
آواطب پیشرو در طب سنتی
 • دوره جامع و بی نظیر داروسازی
  دوره ای بی نظیر برای علاقه مندان طب سنتی ثبت نام این دوره محدود است. آموزش ها کاملا مجازی و با بهره گیری از مجهزترین سیستم های آموزش مجازی کشور می باشد. جهت ثبت...
 • دوره جامع عنبیه شناسی ، صلبیه شناسی و مردمک شناسی
 • دوره زالو درمانی
  آموزش شامل آشنایی کامل با زالو، بیماری‌های قابل درمان با زالو،نحوه نگهداری زالو، شیوه صحیح زالو اندازی، مراقبت های بعد از زالو درمانی، زمان مناسب زالو درمانی و…هزینه دوره(به مناسبت افتتاحیه لاون طب) ،فقط...
 • طب سوزنی مقدماتی(بدن بزرگ)
  آموزش بی نظیر توسط اساتید مجرب طب سوزنی هزینه دوره(به مناسبت افتتاحیه لاون طب) ،فقط و فقط 490 هزار تومان آموزش ها کاملا مجازی و با بهره گیری از مجهزترین سیستم های آموزش مجازی...
 • کارگاه جامع و کامل عملی کرمسازی
  ویژه دانشجویان، ماسورها، عطاران آرایشگران، فعالان طب سنتی و… ظرفیت دوره محدود 🎓سرفصلهای کلی: ✅آموزش ساخت انواع کرم ✅صابون ✅شامپو ✅پماد های تخصصی ✅محلول و تونرهای تخصصی مخصوص پوست و مو ✅کرمهای میوه ای...
× مشاوره و ثبت نام